Blogi

Pressiteade

13.02.2024

Narvas asuvasse Kerese Keskusesse tuleb uuenduslik spordiklubi

East Capital Real Estate sõlmis lepingu iseteenindusliku Gym! spordiklubiga, kellest saab Kerese äri- ja büroohoone üks uutest rentnikest.

Kerese Keskuse tegevjuhi Anneli Männi sõnul on eesmärk keskuses pakutavate tervise- ja iluteenuste osakaalu oluliselt kasvatada. „Juba praegu on Kerese Keskusesse koondunud ulatuslik valik tervishoiuteenuseid ning tipptasemel spordiklubi on selles kontseptsioonis oluline, mida kohalikud on ka juba väga oodanud.“

Spordiklubi avab oma uksed hiljemalt sel sügisel. Uuendusliku spordisaali suuruseks on ligi 800 ruutmeetrit ning see saab olema külastajatele avatud lausa ööpäevaringselt.

„Gym! näol toome Narva linna elanikeni ühe korraliku, hästi varustatud ja alati avatud spordiklubi, mis sisaldab kõike treeninguteks vajalikku kõigest 19eurose kuumakse eest. Usun, et pakume seeläbi väärtust ja võimalusi aktiivseks elustiiliks tervele kogukonnale,“ märkis Gym Eesti tegevjuht Ats Lahi.

Gym! on Eestis ja Lätis opereeriv 24/7 avatud iseteeninduslik spordiklubikett, kuhu kuulub kokku 12 spordiklubi – neist Eestis kaheksa ja Lätis neli. Sel aastal plaanitakse kummaski riigis avada veel mitu spordiklubi.

East Capital Real Estate on Balti riikide juhtiv kinnisvara varahaldusettevõte. Ettevõte juhib kinnisvarafonde koguväärtusega 570 miljonit eurot, hõlmates 460 000 ruutmeetrit üüripinda kokku 23 erineval kinnistul. Portfelli kuuluvad Balti riikide suurimad logistikakeskused, tuntumad hotellid ja ärihooned, sh Kerese Keskus.

East Capital Real Estateon osa 1997. aastal asutatud East Capitalgrupist. Tegemist on varahaldusettevõttega, mis spetsialiseerub arenevatele ning kiire majanduskasvuga turgudele.

Lisainfo:

Anneli Mänd
East Capital Real Estate AS, Kerese Keskuse tegevjuht
Tel: +372 51 21 180
E-post: Anneli.Mand@eastcapital.com
www.keresekeskus.ee

Iga kooliaasta alguses tuleks laste nägemist kontrollida. Samuti tasub üle vaadata olemasolevate prillide seisukord. Hea ja mugav nägemine tagab lastele ka võimaluse edukaks õppimiseks.

Tänapäeva koolinoortel on võrreldes varasemate aastatega suurem rõhk lähitööl ning seetõttu esineb ka rohkem nutiseadmetega seotud nägemisprobleeme. Nutiseadmetest (ja ka päikesest) kiirgub kahjulikku sinist valgust. Sinine valgus on lühikese lainepikkusega valgus, mis läbib erinevaid rakkude kihte ning jõuab ka silma põhja võrkkestale. Võrkkestal asuvad fotoretseptorid, mis võtavad vastu visuaalset informatsiooni meid ümbritsevast.

Sinise valguse mõju laste silmadele

Toledo Ülikoolis 2020. aastal avaldatud uuringus selgus, et kui  stimuleeriti pikaajaliselt silmapõhja rakke sinise valgusega, siis tekkisid fotoretseptorites oksüdatsiooni tagajärjel mürgised molekulid, mis hakkasid kepikesi ja kolvikesi kahjustama. Arvatakse, et sama protsessi tagajärjel tekib inimestel ealine maakuli degeneratsioon ehk kollatähni kärbumine. Laste silmad on aga sinisele valgusele tundlikumad kui vanemate inimeste silmad, kuna laste silmade erinevad eesmised kihid – sarvkest, klaaskeha ja kõige enam silmalääts, on täiesti läbipaistvad. Seetõttu on laste silmi vaja kaitsta spetsiaalselt sinist valgust blokeerivate prilliläätsedega.

Sinise valguse kaitse

Selliseid eriklaase on prilliturul kahte varianti: prilliläätsel kihina ja prilliläätse materjali sees. Need prilliläätsed, millel on sinist valgust blokeeriv filter kihina läätse pinnal, neelavad endasse umbes 20-30 protsenti kahjulikust valgusest; aga need prilliläätsed, millel on sinist valgust blokeerivad elemendid materjalis, neelavad kuni 90 protsenti sinist ja violetset valgust. Sinine valgus ei ole aga ainuke nutiseadmetega seotud kahju laste nägemisele.

Lähedale vaatamise mõju

Pahatihti kipuvad lapsed telefone ning tahvelarvuteid väga lähedalt vaatama. See võib aga tekitada erinevaid akkommodatsiooni- ning vergentsiprobleeme. Kui me vaatame lähedale, siis aktiveerub lähinägemise triaad: pupillid ahenevad, akkommodatsioon aktiveerub ning silmad konvergeeruvad. Akkommodatsioon on silma võime muuta fookust kaugel asuvatelt objektidelt lähedale. Vergents on silmade vastassuunaline liikumine: kui me vaatame lähedale siis silmad konvergeeruvad ehk vaatavad kokku. Pahatihti aga ei tööta akkommodatsioon ning vergents veatult ning lähitööl tekivad silmade kuivus, väsimus, valu, punetamine, udusus, topeltnägemine, jms kaebused. Sel puhul võib abi olla lähitoega prillidest kus prilliklaasi ülalosas on kaugtugevus, allosas väiksem miinus või suurem pluss, mis lõdvestab silmalihaseid.

Kvaliteetsete prilliläätsedega saab tagada lastele hea nägemise ning silmade tervise ka tulevikus.

Laura Tõnov

Pere Optika optometrist’

Pere Optika asub Jewe keskuse I korrusel

Elagu naiste ilu, vabadus ja võrdsus! Kas kreemitort ja nelgid on minevik? Jewe keskus pakub meestele välja mõned kingiideed, mis sobivad ideaalselt eesootavaks naistepäevaks!

Naistele meeldib lõõgastus.

Kas Sinu naine hindab hoolitsusi ja ilutooteid? Märtsi algus on just selline periood, kus ilmad on jahedad ja päris kevadine soojus pole veel tulnud, et lõplikult jääda. Aga juuksed vajavad rohkem hoolt, käed niisutust ja jäämäe tipp oleks üks kuum vann. Pane naisele kokku sobiv valik tooteid parimaks lõõgastuseks. Jewe keskuse II korrusel asub kauplus Beauty Pro, kus on just praegu suurepärane valik.

Kas lilled on igav valik?

… mitte siis, kui üllatad seekord hoopis lilledega, mis kunagi ei närtsi. Jewe Mööblimaja Home4You kaupluses on kuni 8. märtsini eripakkumine, kus kõik kunst lõikelilled, lõikelilledest kimbud ja ka orhideeseaded on -20% soodsamad.

Kui Sinu süda kuulub siiski ehtsale lilleõiele, siis Jewe keskuse I korrusel pakub suurepärase valiku lõikelilli ja kauneid lillekimpe lillepood Rikets.

Aga raamat?

Väga lahe kingiidee! Kui Sinu naistele meeldib oma vaba aega veeta lugedes, siis tõenäoliselt sobiks talle just see kingiidee! Naistele meeldivad raamatud, kui neil oleks vaid oma aeg, et neid lugeda! Kinkides raamatu pead Sa kinkima naisele ka oma aja. Mitte oma aja vaid naise “oma aja”. Hetked lugemiseks ja nautimiseks! Hea uudis on see, et Jõhvi Selveri raamatuleti valik on mitmekesine. Päriselt. Palju mõnusat, motiveerivat, silmi avavat, meeli erutavat lugemist. Mõned soovitused:

Marlilyn Monroe on öelnud kuulsad sõnad “Diamonds are a girl’s best friend”

Mees, Sina tunned oma naist kõge paremini ja võib olla hindab ta väga hoopis ehteid! Mõtle, millal ja mis oli viimane ehe, mille Su naine sai ning millel on ehk ka eriline tähendus? Jewe keskuse I korrusel asub kauplus Emeralda Gold, kus valikus on nii kulda, hõbedat, vääriskividega ehteid, kui ka keraamikat. Ideaalselt sobiks naistepäeva üllatuseks ka Emeralda Gold kaupluse kinkekaart. Pane oma naine särama!

Kalamari ja värske brushcetta.

Kui te naudite hoopis koos olemist ja selle kõrvale ka head toitu, siis siin on midagi Teile! Meie keskuse I korrusel avas hiljuti uksed rikkaliku valikuga liha- ja kalapood. Alustame forellimarjast, rose pipra marinaadis räimerullidest ja lõpetada võime näiteks ahvena hakklihaga. Sinna vahele mahub veel palju kodumaist lihakraami! Muide, need rose pipra marinaadis räimerullid on viimase kahe nädala Jewe keskuse klientide lemmiktoode! Räimerullide pärast tullakse Jewe keskusesse!

Naistepäeva comboks pakkume välja: forellimarja Liha- ja kalapoest ja Selverist värske bruschetta ja Philadelphia toorjuust ning peale raputamiseks sidrunipipart!